W dniach 24-25 października w Uniwersytecie Warszawskim, odbyło sie II Ogólnopolskie Forum Ekonomii Społecznej i Solidarnej, połączone z uroczystym wręczeniem certyfikatów “Znak Jakości Ekonomii Społecznej” z udziałem Pani Elżbiety Bojanowskiej – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rrodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Nagrodę za zajęcie I miejsca w kategorii “spółdzielnia socjalna osób fizycznych” i Znak Jakości Ekonomii Społecznej otrzymała Spółdzielnia Socjalna Dębnianka z Wierzawic (gm. Leżajsk). Dębnianka otrzymała nagrody pieniężne o łącznej kwocie 20 tys. zł oraz możliwość udziału w wizycie studyjnej w Walencji. Warto podkreślić, że w konkursie oceniane były spółdzielnie socjalne z terenu całej Polski.

Przedmiotem działalności Spółdzielni Socjalnej Dębnianka są usługi gastronomiczne (posiłki obiadowe dla placówek oświatowych, catering, obsługa imprez okolicznościowych, obsługa eventów, realizacja zamówień indywidualnych, wypiek ciast i ciastek). Od 2014 roku Dębnianka prowadzi również restaurację pod nazwą Restauracja Dębnianka, z pysznymi domowymi posiłkami, pizzą oraz możliwością organizacji imprez okolicznościowych w lokalu.

To juz kolejna nagroda dla Dębnianki. W 2017 roku Spółdzielnia otrzymała wyróżnienie w konkursie Podkarpacki Lider Ekonomii Społecznej w kategorii “Lider Ekonomii Społecznej w wojewódzywie podkarpackim”. Natomiast Pan Mariusz Urban – Prezes Spółdzielni został zwycięzcą konkursu Podkarpacki Lider Ekonomii Społecznej w kategorii “Animator ekonomii społecznej w 2017 roku”.

Od 2016 roku Spółdzielnia Dębnianka otrzymała prawo do posługiwania się certyfikatem “Zakup ProSpołeczny”, potwierdzającym wysoką jakość świadczonych usług przez podmioty ekonomii społecznej.