Strona główna LEŻAJSK Leżajsk: Prezydent Duda spotkał się z mieszkańcami

Leżajsk: Prezydent Duda spotkał się z mieszkańcami

0
Reklama

Dzisiaj Leżajsk się rozwija, tak samo jak rozwija się Podkarpacie – powiedział Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami miasta. Prezydent przyjechał do Leżajska na zaproszenie władz powiatu. Spotkał się także z marszałkiem Władysławem Ortylem, Piotrem Pilchem – członkiem zarządu regionu oraz przewodniczącym sejmiku Jerzym Cyprysiem.


Cieszę się, że obecne władze przywracają temu regionowi to, co od dawna mu się należało. Przede wszystkim rozwój infrastrukturalny. Tu potrzebne są drogi, tu potrzebne są mosty, tu potrzebne są drogi ekspresowe. Wierzę, że zostanie zrealizowana tak niezwykle ważna dla nas Via Carpatia, która połączy Leżajsk, Rzeszów, granicę polsko-słowacką z Białymstokiem i granicą litewską – mówił prezydent, dodając – Zapewniam państwa, że to wszystko będzie gwarancja rozwoju tego regionu. Nie trzeba mówić jak wielki jest jego potencjał – powiedział Andrzej Duda.
Podczas wizyty w Leżajsku Andrzej Duda spotkał się z Henrykiem Atemborskim, pseudonim „Pancerny” – żołnierzem Narodowych Sił Zbrojnych Brygady Świętokrzyskiej, odznaczonym w ubiegłym roku Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Prezydent złożył kwiaty przed Pomnikiem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 1940 r. oraz Katastrofy Smoleńskiej 2010 r.  Pomniki znajdują się na dziedzińcu Zespołu Dworu Starościńskiego. Uroczystość odsłonięcia miała miejsce w dniu 22 kwietnia 2012 r.

Reklama

źr. Kancelaria Prezydenta 

Reklama
Poprzedni artykułRzeszów: W piątek pogrzeb tragicznie zmarłego piłkarza
Następny artykułPozew o dwa miliony za powikłania po szczepionce