Strona główna BIESZCZADY Lesko: Włamywacz dwukrotnie zatrzymany na kradzieży

Lesko: Włamywacz dwukrotnie zatrzymany na kradzieży

0
Reklama

Do sądu trafił wniosek o tymczasowe aresztowanie 42-letniego mężczyzny. Policjanci dwukrotnie zatrzymywali go tuż po tym, jak włamał się do sklepów spożywczych na terenie Leska. Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę przed północą, policjanci patrolujący teren Leska zauważyli, jak przy jednym ze sklepów spożywczych w centrum miasta, mężczyzna stojący przy drzwiach wejściowych usuwa z nich resztki szyby. 42-letni bezdomny został zatrzymany. Okazało się, że rozbił szybę w drzwiach metalowym wkładem kosza na śmieci. W poniedziałek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem.
Dzień później, policjanci służby patrolowej, o godzinie 4.40 na jednej z ulic Leska zauważyli tego samego mężczyznę. Miał kilka reklamówek wypełnionych towarem, przede wszystkim alkoholem i papierosami. Mężczyzna miał rany na rękach, udzielono mu pierwszej pomocy. Funkcjonariusze ustalili, że tej nocy 42-latek dokonał włamania do sklepu na ul. Przemysłowej. Pokaleczył się wchodząc do sklepu przez wybitą szybę w oknie frontowym. Mężczyzna został zatrzymany podczas ucieczki z miejsca kradzieży.
Do sądu został złożony wniosek o tymczasowe aresztowanie 42-latka, który podobnych przestępstw dopuszczał się również w przeszłości. Za włamania grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.
źr. KPP Lesko 

Reklama