Strona główna TARNOBRZEG Nowa Dęba: Rozbudowa poligonu. Będzie drugim największym w kraju

Nowa Dęba: Rozbudowa poligonu. Będzie drugim największym w kraju

0
Reklama

Wczoraj szef MON ogłosił decyzję o rozbudowie poligonu w Nowej Dębie, zgodnie z którą poligon powiększy się aż o 10 tys. ha gruntów.


Rozbudowa poligonu umożliwi realizację inwestycji na Placu Ćwiczeń Taktycznych – Lipa, który wejdzie w skład Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych  Dęba.
Inwestycje będą obejmowały budowę budynku koszarowego, modernizację strzelnicy artyleryjskiej, budowę lądowiska Medavac oraz wykonanie placu szkolenia OPBMR.
Minister Błaszczak przekazał również dziewięć Samobieżnych Przeciwlotniczych Zestawów Rakietowych POPRAD dla 21. Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej z Jarosławia. Przekazane pojazdy przeznaczone są do wykrywania, rozpoznawania i niszczenia celów powietrznych na bliskich odległościach i małych wysokościach przy użyciu samonaprowadzających się pocisków rakietowych bliskiego zasięgu.
Podczas wizyty na poligonie szef MON zapoznał się z przebiegiem ćwiczenia kierowania ogniem  realizowanego przez żołnierzy 14. Dywizjonu Artylerii Samobieżnej z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.
Obecnie Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Dęba wykorzystywany jest do celów szkoleniowych zarówno przez jednostki wojskowe z Polski, jak również do ćwiczeń z pododdziałami sojuszniczymi w ramach NATO.

Reklama