Strona główna WIADOMOŚCI Koniec ferii zimowych. Uczniowie wracają do nauki

Koniec ferii zimowych. Uczniowie wracają do nauki

0
Reklama

Zakończyły się właśnie ogólnopolskie ferie zimowe dla uczniów. 18 stycznia najmłodsi uczniowie wracają do szkoły, starsi kontynuować będą naukę zdalną.


Zgodnie z rozporządzeniem rządu od 18 stycznia uczniowie wracają do nauki. Najmłodsi od dziś lekcje odbywać będą w szkołach, w reżimie sanitarnym, natomiast uczniowie od klasy IV wzwyż, kontynuować będą lekcje zdalne.
W tej chwili nauka zdalna potrwać ma co najmniej do 31 stycznia.W wytycznych sanitarnych wskazano m.in., że jedna grupa uczniów powinna przebywać w wyznaczonej i stałej sali. Do grupy mają być przyporządkowani ci sami, stali nauczyciele, którzy w miarę możliwości nie będą prowadzić zajęć stacjonarnych w innych klasach.
Od 18 stycznia zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym mogą być prowadzone na takich zasadach jak przed feriami – z zachowaniem reżimu sanitarnego. Przy zachowaniu zasad właściwych dla zakładów pracy możliwe będzie także prowadzenie praktycznej nauki zawodu u pracodawców lub w indywidualnych gospodarstwach rolnych- poinformował Polsat News.

Reklama