Strona główna KOLBUSZOWA Kolbuszowa: Ortyl "zawiesił" Kardysia w partii PiS

Kolbuszowa: Ortyl "zawiesił" Kardysia w partii PiS

0
Reklama

Wczoraj odbyło się pilne posiedzenie zarządu Prawa i Sprawiedliwości w woj. podkarpackim. Na zebraniu podjęto sprawę Józefa Kardysia, starosty kolbuszowskiego, który ostatecznie został „zawieszony”.


W komunikacie Prawa i Sprawiedliwości dotyczącym sprawy starosty kolbuszowskiego Józefa Kardysia czytamy:
po wysłuchaniu stanowiska starosty i wskutek przeprowadzonej dyskusji oraz zasięgnięcia opinii członków zarządu i parlamentarzystów, Józef Kardyś zawiesił swoją funkcję przewodniczącego powiatowych struktur PiS do czasu zbadania sprawy przez właściwe organy”
W naszej opinii, nie doszło do złamania prawa przez starostę Kardysia, nie mniej jednak w naszej ocenie oraz ocenie społecznej tego rodzaju postępowanie może rodzić negatywne opinie – wskazuje Władysław Ortyl (na zdjęciu). – Oczekujemy jednak od naszych członków pełnej transparentności i przestrzegania zasad uczciwości i postępowania zgodnie z zasadami etyki. Dlatego zarząd z zadowoleniem przyjął decyzję starosty o zawieszeniu swojej funkcji przewodniczącego struktur powiatowych PiS do czasu wyjaśnienia sprawy”.
Przypomnijmy, Tomasz Buczek, szef podkarpackiego Ruchu Narodowego, złożył do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez starostę.
 

Reklama