Strona główna BIESZCZADY Kilka razy wzywał pogotowie, bo był pijany. Czeka go kara

Kilka razy wzywał pogotowie, bo był pijany. Czeka go kara

0

Przed wybraniem numeru alarmowego warto zastanowić się czy sprawa, z którą dzwonisz, wymaga interwencji służb. Każde bezpodstawne zgłoszenie traktowane jest jako wywołanie fałszywego alarmu, czy też wprowadzenie w błąd, co skutkuje karą grzywny. Przekonał się o tym mężczyzna, który kilkukrotnie, bez potrzeby wzywał pogotowie ratunkowe.


Od początku roku, mieszkaniec gminy Lutowiska kilkukrotnie wzywał służby ratunkowe, twierdząc, że potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej. Kiedy ratownicy medyczni przyjeżdżali na miejsce okazywało się, że wezwania były bezpodstawne, a zgłaszający nie potrzebuje żadnej pomocy. Mężczyzna wzywał pogotowie, ponieważ był pijany. Policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie. Sąd orzekł wobec 25- latka karę grzywnę w wysokości 5 tysięcy złotych.Zgodnie z art. 66 kodeksu wykroczeń, kto, chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
Pamiętajmy, aby nie wzywać pogotowia w sytuacji, kiedy nie jest to konieczne, bo w tym czasie ktoś inny może naprawdę potrzebować lekarza.

Poprzedni artykułTragedia w Zagórzu. W stawie utonął 42-latek
Następny artykułTrwa ustalanie przyczyn pożaru galerii w Kolbuszowej