Strona główna JASŁO Jechał SAM-em bez prawa jazdy i pod wpływem

Jechał SAM-em bez prawa jazdy i pod wpływem

0
Reklama

We wtorek przed godz. 17, policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, udali się do Bieździedzy. Według zgłoszenia, drogą w tej miejscowości, miał jechać ciągnik typu SAM, a jego kierowca miał być pod wpływem alkoholu.

Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej zestaw pojazdów, którym podróżowało 3 mężczyzn. Dwóch z nich znajdowało się na ciągniku, a trzeci siedział na wozie. Kierującym był 39-latek. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, ze mieszkaniec gminy Kołaczyce od wielu lat ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Kiedy funkcjonariusze zbadali mężczyznę alkomatem, urządzanie wskazało blisko 2,5 promila. 39-latek w trakcie interwencji przyznał się policjantom do wypicia kilku piw ze swoimi kolegami oraz do tego, że zdawał sobie sprawę ze swoich cofniętych uprawnień.

Reklama

Ciągnik typu SAM, którym kierował nie był dopuszczony do ruchu, a także nie był ubezpieczony. Funkcjonariusze usunęli pojazd na policyjny parking, a kierującego przewieźli do jasielskiej komendy, gdzie wykonali z nim dalsze czynności.

Mężczyzna będzie teraz odpowiadał przed sądem za popełnione przestępstwa i wykroczenia. Dodatkowo musi liczyć się z karą finansową, w związku z brakiem obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu, którym kierował.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!