Strona główna CIEKAWOSTKI Jak wybrać rolety zewnętrzne

Jak wybrać rolety zewnętrzne

0
Rolety zewnętrzne
Reklama

Popularność rolet zewnętrznych jest związana przede wszystkim z wieloma możliwościami, jakie oferują tego typu modele. Okazują się niezwykle przydatne o różnych porach roku i w różnych sytuacjach, zwłaszcza, że w zasadzie każdy producent rolet systematycznie wdraża coraz nowsze rozwiązania i udogodnienia. Wszystko to sprawia jednak, że wcale nie jest łatwo zdecydować się na konkretne rolety zewnętrzne do swojego domu. Podpowiadamy, czym warto się sugerować.

1. Rolety zewnętrzne – różne rodzaje

2. Najważniejsze zalety rolet zewnętrznych

3. Jak wybrać rolety zewnętrzne?

W ofercie producentów dostępne są rolety zewnętrzne, które różnią się nie tylko sposobem montażu, ale także wykończeniem, sterowaniem i dodatkowymi właściwościami. Warto zwrócić uwagę na przykład na rolety Fill w kilku wariantach, umożliwiających instalację zarówno w momencie budowy, jak i przy gotowym już budynku.

Reklama

Rolety zewnętrzne – różne rodzaje

Ponieważ rolety zewnętrzne różnią się sposobem montażu, właśnie to kryterium jest stosowane jako główny wyznacznik klasyfikacji modeli na poszczególne typy. Poniżej znajdziesz charakterystykę kilku z nich.

  • Rolety zewnętrzne elewacyjne

Są często wykorzystywane – głównie ze względu na atrakcyjną cenę i możliwość montażu w dowolnym momencie. Skrzynkę umieszcza się bezpośrednio nad oknem, na elewacji budynku, za pomocą zwykłych kołków montażowych lub kotew.

  • Rolety zewnętrzne naokienne

W tym przypadku skrzynkę montuje się bezpośrednio we wnęce okiennej, dlatego montaż jest jeszcze prostszy. Trzeba jednak mieć na uwadze, że kaseta zasłoni nieco światła, co przy dużych przeszkleniach nie stanowi problemu, ale przy mniejszych oknach może być dokuczliwe.

  • Rolety zewnętrzne nakładane

Zapewniają wysoką funkcjonalność i minimalistyczny wygląd, ponieważ jednak są w całości chowane w ścianach, można założyć je jedynie w przypadku wymiany okien, z którymi stanowią integralną całość.

  • Rolety zewnętrzne podtynkowe

Montowane na etapie wznoszenia budynku, jeszcze przed położeniem elewacji. Łatwo dzięki temu zaplanować pierwotny wygląd domu, ponieważ wszystkie elementy są pokryte wykończeniem. Klapa rewizyjna pozwala na bezpośredni i łatwy dostęp do systemu sterowania bez ingerowania w strukturę fasady.

  • Rolety zewnętrzne nadstawne

W przypadku tego modelu istnieje kilka sposobów zabudowy: można zdecydować się na pozostawienie konstrukcji bez takiego wykończenia lub wizualne dopasowanie jej do koloru okien czy elewacji. Jeśli zdecydujesz się na rolety Fill, możesz nawet dobrać kształt samej skrzynki, dzięki czemu produkty zachowują piękny wygląd i nie wpływają na estetykę budynku. System z powodzeniem stosowany jest na zewnątrz budynku lub w środku.

Najważniejsze zalety rolet zewnętrznych

Zastosowanie rolet zewnętrznych niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim zapewniają one odpowiednie – nawet całkowite – zaciemnienie wnętrz i ochronę przez światem zewnętrznym, w tym spojrzeniami gapiów. Jeśli zdecydujesz się na wariant dodatkowo izolowany, element będzie wykazywał właściwości termoizolacyjne i akustyczne. Rolety zewnętrzne znajdują również szerokie zastosowanie jako jeden ze sposobów na zabezpieczenie domu lub mieszkania przed włamaniem.

Jak wybrać rolety zewnętrzne?

Poza samym sposobem montażu warto wziąć pod uwagę kilka dodatkowych parametrów rolet. Jeśli zależy ci, by przetrwały one dłuższy czas, postaw przede wszystkim na jakość wykonania. Ważne, by produkowane były z wyselekcjonowanych komponentów i wykazywały wysoką odporność mechaniczną. Zwróć uwagę na sposób sterowania i dodatkowe udogodnienia.

Reklama
Poprzedni artykułPijany kierowca zatrzymany przez świadka
Następny artykułMógł stracić oszczędności. Pracownice poczty zareagowały w porę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!