Strona główna WIADOMOŚCI IMGW ostrzega: czeka nas powrót zimy i intensywne opady śniegu!

IMGW ostrzega: czeka nas powrót zimy i intensywne opady śniegu!

0
Reklama

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie II stopnia dla Podkarpacia, dotyczące intensywnych opadów śniegu.


Ostrzeżenie wydane przez IMGW dotyczy intensywnych opadów śniegu II. stopnia.
Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej  w pierwszej dobie od 10 cm do 20 cm, w Bieszczadach i Beskidzie Niskim do 25 cm. W ciągu kolejnej nocy nastąpi dalszy przyrost pokrywy śnieżnej. W sumie za cały okres prognozuje się przyrost pokrywy śnieżnej od 30 cm do 45 cm.
Ostrzeżenie obowiązywać będzie od dziś wieczór, do 4 lutego do 6:00.
Tegoroczna zima płata nam figle. Śnieg sypie krótko, ale intensywnie przez dzień-dwa. Później następuje ocieplenie, silne wiatry i śnieg topnieje. Przez niemalże cały styczeń nie mieliśmy do czynienia z prawdziwą zimą. W Bieszczadach niedźwiedzie nie śpią, albo budzą się, ze względu na wysokie dodatnie temperatury. Gdzieniegdzie pojawiły się wiosenne rośliny.
Miejmy nadzieję, że aura nie zakłóci zegara biologicznego i nie wpłynie negatywnie na wegetację roślin.
Ostrzeżenie II stopnia: Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
źr. IMGW 

Reklama