Strona główna KULTURA Filmy z jego głosem znała cała Polska. Janusz Kozioł nie żyje

Filmy z jego głosem znała cała Polska. Janusz Kozioł nie żyje

0
Reklama

Dziś rano doszła do nas smutna informacja. Walkę z chorobą przegrał jeden z najbardziej znanych polskich lektorów, Janusz Kozioł. Miał 68 lat.


Janusz Kozioł od dłuższego czasu zmagał się z stwardnieniem zanikowym bocznym opuszkowym. Postępująca choroba zaatakowała narządy mowy i funkcje oddechowe. Dziś przed południem znany lektor przegrał walkę z chorobą.
„Nie wiadomo, dlaczego choroba się pojawia i nie ma na nią lekarstwa. Pozostaje tylko cud” – pisał Janusz Kozioł w czasie, gdy nie mógł już mówić. Cud nie nastąpił… piszą na stronie Polscy Lektorzy.
Jego głos pozostanie z nami na zawsze.
Jego głos był znany z fabularnych i serialowych ścieżek dialogowych całym pokoleniom. Wyjątkowym głosem zwrócił na siebie uwagę radiowców i w 1973 roku rozpoczął pracę spikera przed mikrofonem Polskiego Radia.  Od lat 80-tych czytał na antenach wszystkich stacji telewizyjnych w kraju, zdobywając szerszą rozpoznawalność i sympatię telewidzów. Miał na koncie ogromną ilość „szeptanek” do popularnych filmów fabularnych i seriali, m.in. Blues Brothers, Podejrzani, Czas apokalipsy, W imię ojca czy Pulp Fiction.
źr. YouTube, Polscy Lektorzy 
 

Reklama
Poprzedni artykułIMGW ostrzega: Zapowiada się mroźny i nieprzyjemny weekend
Następny artykułŁańcut: Nie żyje Józef Bawoł, wieloletni radny powiatu