Strona główna WIADOMOŚCI Fałszywe węgierskie stemple w paszporcie Ukrainki

Fałszywe węgierskie stemple w paszporcie Ukrainki

0
Reklama

W ciągu ostatnich trzech miesięcy wzrosła liczba nieprawdziwych odbitek stempli kontroli granicznej ujawnianych na podkarpackich przejściach granicznych. W maju takich fałszywek było 14, w czerwcu 19, w lipcu aż 29. Kolejne fałszywe stemple wykryli funkcjonariusze SG z Korczowej

Do zdarzenia doszło 29 lipca w przejściu granicznym w Korczowej. Tutaj do kontroli na wyjazd z Polski zgłosiła się 52-letnia obywatelka Ukrainy.  W trakcie analizy dokumentu, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, mundurowi z SG zauważyli, że odciski stempli odbiegają od wzoru. Szczegółowa weryfikacja ukraińskiego paszportu wykazała dwa podrobione stemple węgierskiej kontroli granicznej. Celem fałszerstwa było zalegalizowanie pobytu na terenie  Unii Europejskiej.

Cudzoziemka przyznała się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddała się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.

Reklama

Od początku roku funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia ujawnili ponad 310 fałszywych dokumentów, w tym 170 nieprawdziwych odbitek stempli kontroli granicznej.

Poprzedni artykułZderzenie audi ze scanią na obwodnicy Jarosławia [foto]
Następny artykułKolejny remis. Stal Mielec ze wsparciem fanów (foto)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!