Strona główna LEŻAJSK Kierował pod wpływem, stracił prawo jazdy

Kierował pod wpływem, stracił prawo jazdy

0
Reklama

Policjanci z Leżajska zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym oplem. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Policyjny alkomat wykazał w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Wczoraj po godz. 13, funkcjonariusze z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, podczas służby patrolowej na terenie Brzózy Królewskiej, zauważyli kierującego samochodem marki Opel, którego styl jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa, policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 47-letni mieszkaniec Brzózy Królewskiej. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Reklama

Samochód, którym kierował nietrzeźwy mężczyzna został zabezpieczony, a on sam, ze względu na swój stan został przekazany pod opiekę rodzinie. Zostało mu także zatrzymane prawo jazdy.

47-latek za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje, aby po spożyciu alkoholu kategorycznie nie wsiadać za kierownicę żadnego pojazdu! Kierowanie w stanie nietrzeźwości, to nie tylko przestępstwo, ale przede wszystkim zagrożenie życia i zdrowia kierującego, podróżujących z nim pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje zaburzenia percepcji.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!