Strona główna WIADOMOŚCI Czwarta fala już się zaczęła? Będzie rekomendacja trzeciej dawki szczepionki

Czwarta fala już się zaczęła? Będzie rekomendacja trzeciej dawki szczepionki

0
Reklama

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, poinformował w środę, że jesteśmy u początku czwartej fali Covid-19. To dopiero początek, kulminacja zachorowań ma przypaść na przełom września i października.

Rzecznik resortu zdrowia zaznaczył, że najpóźniej w czwartek Rada Medyczna przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wydać ma decyzję o rekomendacji trzeciej dawki szczepionki przeciw koronawirusowi. Zaznaczyć warto, że WHO nie ma jednoznacznej odpowiedzi i nie ma dowodów, że kolejne dawki przypominające zwiększają odporność.

Reklama

Andrusiewicz wyraził nadzieję, że od września osoby niezaszczepione przyjmą iniekcję przeciw Covid-19.

Naszą ochroną przed tą zwiększoną transmisją powinny być szczepienia. Liczymy, że od pierwszego września ruszą z kopyta”. Wakacje, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie, to okres wyciszenia szczepień. Liczymy, że teraz ludzie powrócą do szczepień, tym bardziej, że w szkołach rozpoczną się szczepienia dzieci, a także rodziców.

Na razie nie wiadomo kto miałby przyjąć dawkę przypominającą. Możliwe, że osoby starsze 70+, a dla nauczycieli i medyków szczepienia będą obowiązkowe.

 O tym wczoraj była dość żywa dyskusja na Radzie Medycznej, o szczepieniach pewnych grup, szczególnie grup narażonych na zakażenie i ewentualną hospitalizację i śmierć.

Reklama
Poprzedni artykułNie żyje 34-letni piłkarz Orła Milcza
Następny artykułZakończył się 24-godzinny protest rolników w Rzeszowie [FOTO, VIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!