Strona główna DĘBICA Czterech nieodpowiedzialnych kierowców straciło pozwolenie

Czterech nieodpowiedzialnych kierowców straciło pozwolenie

0
Reklama

Pomimo wielu apeli i codziennych komunikatów, na drogach powiatu dębickiego wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący pojazdami. Stanowią oni ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Każda, nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie, wpływa na koncentrację i refleks, które mogą skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami.

Dębiccy policjanci na bieżąco przeprowadzają kontrole stanu trzeźwości, zarówno rowerzystów, jak i kierujących pojazdami mechanicznymi. W ciągu ostatniego weekendu funkcjonariusze zatrzymali 4 kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą po wypiciu alkoholu.

Reklama
  • Pierwszy kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej w piątek około godz. 14, w Nagawczynie. Podczas legitymowania od kierującego motorowerem mundurowi wyczuli alkohol. Okazało się, że 48-letni mieszkaniec Stobiernej miał blisko promil alkoholu w organizmie, ponadto nie posiadał prawa jazdy.
  • Kolejnym nietrzeźwym był 32-letni mieszkaniec Pustkowa, który kierował rowerem. W niedzielę, mężczyzna był sprawcą kolizji drogowej, do której doprowadził zajeżdżając nieprawidłowo drogę kierującej volvo. Rowerzysta był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,7 promila alkoholu w jego organizmie. 38-letnia mieszkanka Pruszkowa, kierująca volvo, była trzeźwa.
  • Tego samego dnia, tym razem w Bobrowej, policjanci zatrzymali do kontroli kolejnego kierującego rowerem. 29-letni mieszkaniec Bobrowej miał w organizmie ponad 0,2 promila alkoholu. W tym przypadku mężczyzna został ukarany mandatem karnym wysokości 1000 zł.
  • Niechlubnym rekordzistą weekendu został 38-letni mieszkaniec Róży. Przeprowadzona przez policjantów dębickiej drogówki kontrola trzeźwości, wykazała w organizmie rowerzysty ponad 3 promile alkoholu. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym wysokości 2500 zł. 
Poprzedni artykułPolicyjny stermotorzysta pomógł potrzebującym
Następny artykułSzczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 69-latka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!