Strona główna JAROSŁAW Chciał sprzedać materac. stracił ponad 27 tys. zł

Chciał sprzedać materac. stracił ponad 27 tys. zł

0
Reklama

38-letni mieszkaniec gminy Jarosław został oszukany za pośrednictwem jednej z platform sprzedażowych. Mężczyzna wystawił na sprzedaż materac przeciwodleżynowy. Aby otrzymać pieniądze ze sprzedaży, za pośrednictwem otrzymanej wiadomości sms z linkiem, wpisał dane logowania do bankowości elektronicznej i stracił ponad 27 tys. zł.

Wczoraj do jarosławskiej komendy zgłosił się 38-letni mieszkaniec gminy Jarosław, który został oszukany na jednej z internetowych platform sprzedażowych. Mężczyzna wystawił do sprzedaży materac przeciwodleżynowy. Bardzo szybko skontaktowała się z nim osoba zainteresowana kupnem. Mężczyzna otrzymał od niej wiadomość sms z linkiem do strony, na którą wszedł, a która to przekierowała go na stronę platformy sprzedażowej, na której wystawił materac.

Reklama

Na czacie wyświetlały się wiadomości, które kierowały go, co ma po kolei zrobić, aby sfinalizować transakcję. Niczego nie podejrzewając – na fałszywej stronie platformy sprzedażowej wybrał swój bank, wpisał dane potrzebne do logowania, numer karty bankowej, datę ważności, numer CVC. Po wpisaniu tych danych czat się zamknął i wyskoczył komunikat, że pieniądze zostaną przesłane na rachunek bankowy sprzedającego do 24 godzin.

Po chwili, mężczyzna otrzymał wiadomość sma z bank, w którym ma założone konto, że nie przeszła jedna z transakcji. Po telefonicznym kontakcie z infolinią banku dowiedział się, że na jego rachunku bakowym, przez cały dzień były wykonywane transakcje na łączną kwotę ponad 27 tys. zł.

Reklama
Poprzedni artykułJak dobrać właściwy rozmiar odzieży w sklepie online? Przewodnik od Denley
Następny artykuł2000 zł mandatu za przekroczenie prędkości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!