Strona główna SANOK Chcąc uniknąć odpowiedzialności, usiadł na fotelu pasażera

Chcąc uniknąć odpowiedzialności, usiadł na fotelu pasażera

0
Reklama

Kierujący fordem nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, zamienił się miejscami z pasażerką. Szybko okazało się, co było powodem takiego zachowania. 39-latek posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W sobotę przed godz. 23, w miejscowości Tarnawa Górna, policjanci z Posterunku Policji w Zagórzu zauważyli jadący z naprzeciwka pojazd marki Ford, którego kierujący na łuku drogi omal nie wjechał w radiowóz. Funkcjonariusze zawrócili i wydali kierującemu fordem wyraźny sygnał dźwiękowy i świetlny do zatrzymania się. Jednak kierowca forda zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg. W pewnym momencie, kierujący fordem skręcił na teren prywatnej posesji, zatrzymał pojazd i szybko zamienił się miejscami z pasażerką. 

Reklama

Gdy funkcjonariusze podeszli do pojazdu, mężczyzna zaprzeczał, aby to on kierował pojazdem. Przeprowadzone badanie wykazało, że 39-latek był trzeźwy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 39-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego mieszkaniec powiatu sanockiego został przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Poprzedni artykułKupiła przez Internet rower. Okazało się, że był kradziony
Następny artykułRada Młodzieży Rzeszowa organizuje Charytatywny Zlot Samochodowy. Cel jest szczytny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj