Bieszczadzka Kolejka Leśna kolejny raz rusza z zimowymi kursami. Będą one organizowane dwa razy w tygodniu przez cały okres ferii.

Kursy zimowe na trasie Majdan-Balnica-Majdan będą odbywały się w środy i soboty od 15 stycznia do 22 lutego. Odjazd ze stacji w Majdanie o godzinie 11:00. Czas przejazdu wraz z krótkim postojem w Balnicy to ok. 2 godziny. Sprzedaż biletów wyłącznie w dniu przejazdu od godziny 10:00 w biurze na stacji.

Grupy zorganizowane mogą zamawiać przejazdy kolejką w terminach poza rozkładem jazdy.

Ceny biletów na kursy zimowe:
30zł bilet normalny
25zł bilet ulgowyZimowe podróże BKL mają nawiązywać do kuligów, dlatego turystom zaproponowano cztery półotwarte wagony – każdy ogrzewany piecykami, ale podróżni sami muszą zadać o to, by dokładać do nich drewna. Organizatorzy posiadają pług śnieżny i są przygotowani na każde warunki. Co ukazuje film  z poprzedniego roku:

Czas i miejsce na użycie pługu i "wykopki" 🙂

Czas i miejsce na użycie pługu i "wykopki" 🙂

Opublikowany przez Bieszczadzka Kolejka Leśna Piątek, 11 stycznia 2019

Zachęcamy do zapoznania się z historią bieszczadzkiej kolejki wąskotorowej powstałej pod koniec XIX w. Przez wiele lat służyła do transportu drewna. Kiedy w latach 20. XX wieku przeszła pod zarząd lwowskiej dyrekcji PKP, rozpoczęła przewóz ludzi. Na początku lat 90. ubiegłego stulecia ze względów ekonomicznych wyłączono ją z eksploatacji.

W 1996 roku powstała Fundacja BKL, która postanowiła utrzymać zabytkową kolejkę w ruchu i uczynić z niej atrakcję turystyczną.

Życzymy wspaniałych zimowych wrażeń 😉

Opublikowany przez Bieszczadzka Kolejka Leśna Środa, 18 stycznia 2017

źr. Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej, wrota podkarpackie