Strona główna BIESZCZADY Bieszczadzcy GOPR-owcy poszukiwali zaginionych osób

Bieszczadzcy GOPR-owcy poszukiwali zaginionych osób [foto]

0
Reklama

W ostatnich dniach ratownicy z GOPR Bieszczady brali udział w akcjach poszukiwawczych zaginionych osób.

Tak opisali swoje działania w mediach społecznościowych:

Reklama

W ciągu ostatnich dwóch dni uczestniczyliśmy w dwóch akcjach poszukiwawczych. W obu przypadkach przeszukiwaliśmy teren za pomocą drona. 12-tego stycznia na prośbę policji wsparliśmy poszukiwania mężczyzny w Bukowsku natomiast 13-tego – zaginionej mieszkanki Nowego Sącza.
Poszukiwania z pomocą statku bezzałogowego polegają na przelocie w wyznaczonym sektorze i dokonaniu od kilkudziesięciu do kilkuset zdjęć, tworząc w ten sposób ortofotomapę terenu. Następnie oprogramowanie Saruav przy pomocy skomplikowanych algorytmów przeszukuje zdjęcia pod kątem tych, na których potencjalnie możne znajdować się człowiek. Jeśli program wskaże potencjalne miejsce, analityk potwierdza lub odrzuca wytypowanie jako trafne lub błędne wskazanie.
Do chwili obecnej nie udało się znaleźć zaginionego mężczyzny z Bukowska natomiast nowe poszlaki w sprawie zaginionej kobiety z Nowego Sącza doprowadziły w dniu dzisiejszym do ujawnienia ciała zaginionej (miejsce odnalezienia znajdowało się poza wskazanymi sektorami do przeszukania przez naszych operatorów drona).
Dron oraz samochód operacyjny został zakupiony w ramach projektu pn. „SOS – na ratunek – centrum szkoleniowe dla organizowania i prowadzenia transgranicznych akcji ratunkowych” realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej PL-BY-UA 2014-2020 CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine

Reklama
Poprzedni artykułAkcja „Wnyki” na terenie lasów w Dubiecku i Dynowie
Następny artykułWsparcie dla Marcelinki i Angeliki po tragicznej śmierci Mateusza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj