Strona główna PRZEMYŚL Akcja „Wnyki” na terenie lasów w Dubiecku i Dynowie

Akcja „Wnyki” na terenie lasów w Dubiecku i Dynowie

0
Reklama

Policjanci z Komisariatu Policji w Dubiecku wraz z funkcjonariuszami Straży Leśnej z Nadleśnictwa Krasiczyn oraz Dynów prowadzili wspólne działania pn. „Wnyki”. Ich celem jest przede wszystkim zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom związanym m.in. z kradzieżą drewna, kłusownictwem, przejawami wandalizmu oraz kontrola legalności pobytu myśliwych w łowiskach.

Wczoraj od godz. 16 do północy, policjanci oraz funkcjonariusze Straży Leśnej z Nadleśnictwa Krasiczyn oraz Dynów na terenie lasów w Dubiecku i Krzywczy przeprowadzili akcję pn.”Wnyki”. Celem działań jest przede wszystkim zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom związanym m.in. z kradzieżą drewna, kłusownictwem, przejawami wandalizmu oraz kontrola legalności pobytu myśliwych w łowiskach. Mundurowi sprawdzali także przestrzeganie zakazu wjazdu do lasu przez kierujących samochodami.

Reklama

W czasie działań funkcjonariusze wylegitymowali 17 osób. Nie ujawniono żadnych wykroczeń.

Działania policjantów i leśników mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody i płoszeniu zwierząt, ale także poprawić bezpieczeństwo osób przemieszczających się po leśnych szlakach. Zarówno strażnicy Straży Leśnej jak i policjanci z Komisariatu w Dubiecku zapowiadają, że wspólne patrole będą częstsze.

Przypominamy, że funkcjonariusze Straży Leśnej podobnie jak policjanci mają uprawnienia do legitymowania osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia, nakładania oraz pobierania grzywien, w drodze mandatu karnego, zatrzymywania i dokonywania kontroli środków transportu na obszarach leśnych oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie w celu sprawdzenia ładunku oraz przeglądania zawartości bagaży, w razie zaistnienia uzasadnionego podejrzenia popełnienia czynu zabronionego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!