Strona główna BIESZCZADY Bieszczady: Znaleziono ludzkie szczątki, to były działacz "Solidarności"

Bieszczady: Znaleziono ludzkie szczątki, to były działacz "Solidarności"

0
Reklama

Znaleźli je pracownicy remontujący schronisko Chatka Puchatka. Niewykluczone, że zmarły był niegdyś członkiem „Solidarności”.


Szokującego odkrycia dokonano w poniedziałek 31 sierpnia. Zwłoki znajdowały się niedaleko szlaku  prowadzącego na Połoninę Wetlińską w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Niedaleko ciała odnaleziono australijskie prawo jazdy należące do 79-letniego mężczyzny.
Znalezione nieopodal ciała australijskie prawo jazdy naprowadziło śledczych na trop możliwej tożsamości zmarłej osoby. Prawo jazdy wskazywało, że jego właścicielem jest 79-letni mieszkaniec Śląska. Na miejscu znaleziono również zegarek z ręcznie nakręcanym mechanizmem. Urządzenie zatrzymało się w listopadzie 2019 r.
Dziennikarze z „Gazety Wyborczej” podają, że zwłoki mogły tam spoczywać już od dłuższego czasu, powiedzieli również, że były w fatalnym stanie.
Śledczy dotarli do rodziny zmarłego, która przebywa w Australii. Była żona mężczyzny nie utrzymywała z nim kontaktu od ponad 20 lat. Prokuratura zdecydowała, aby pobrać od dzieci mężczyzny materiał genetyczny, który może pomóc w stwierdzeniu, czy szczątki znalezione w Bieszczadach rzeczywiście należą do 79-latka.
Zmarły mężczyzna miał być internowany za działalność opozycyjną w latach 80-tych w Zakładzie Karnym w Nowym Łupkowie w Bieszczadach. Po zakończeniu internowania miał wyemigrować z Polski. Takie informacje podaje portal „Supernowości24”.
Prokuratura Rejonowa w Lesku zapewnia, że oględziny miejsca, w którym znaleziono zwłoki, nie wskazują na udział osób trzecich. Dodaje jednak, że nie można tego wykluczyć, a śledztwo (zgodnie z obowiązującym prawem) jest prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.
Dzieje się na Podkarpaciu / Supernowości24 / Gazeta Wyborcza

Reklama
Poprzedni artykułOtworzono Wojskowe Centrum Rekrutacji w Rzeszowie
Następny artykułWarszawa przekazała 2 miliony złotych dla Podkarpacia