Strona główna GŁÓWNA 80 lat Centralnego Okręgu Przemysłowego

80 lat Centralnego Okręgu Przemysłowego [Galeria zdjęć]

0
Reklama

80 lat temu zdecydowano o utworzeniu Centralnego Okręgu Przemysłowego na terenach Lubelszczyzny, Podkarpacia, części województwa Mazowieckiego i Świętokrzyskiego. Wydarzenia okresu dwudziestolecia międzywojennego w znacznej mierze zadecydowały o kierunku rozwoju Mielca. Gdyby nie budowa COP dzisiaj nikt nie kojarzyłby Mielca z lotnictwem. 


Dzisiejszy piknik w Mielcu to impreza związana z lotnictwem, tak samo jak 80 lat zadecydowano o budowie w tym mieście Państwowych Zakładów Lotniczych. Wydarzenie przyciągnęło setki mieszkańców, którzy mogli z bliska obejrzeć kilkanaście samolotów. Dodatkowo można było skorzystać z symulatorów lotu czy nauczyć się pilotażu dronem. Najmłodsi uczestniczyli m.in w budowie latawców i papierowych samolotów. W kulminacyjnym momencie kilkanaście samolotów An-2 wzbiło się w powietrze, by razem przelecieć kilkukrotnie nad miastem i lotniskiem. Na koniec piloci brali udział w zawodach na celność lądowania. 
 
[ngg_images source=”galleries” container_ids=”3″ exclusions=”56″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”32″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Reklama