Strona główna GŁÓWNA Polacy potęgą w rzucie młotem!

Polacy potęgą w rzucie młotem!

0
Reklama

Kilka dni temu, na MŚ w Londynie, w konkursie rzutu młotem, na podium stanęły Polki: Anita Włodarczyk, która wygrała zawody, oraz Malwina Kopron, która zajęła trzecie miejsce. 11 sierpnia, w tej samej dyscyplinie, zmierzyć mieli się Panowie…

Złoty Fajdek

Faworytem do zdobycia złotego medalu był Polak: Paweł Fajdek. Nie zawiódł on oczekiwań kibiców i stanął na najwyższym stopniu podium. Pierwszy rzut, nasz reprezentant spalił, przez co powróciły koszmary z Rio, gdzie nie udało mu się wejść do serii finałowej. Na szczęście w drugim, cisnął młot na odległość 77.09 m,  czym przypieczętował swój awans do serii finałowej. W tej , w najlepszej próbie, osiągnął wynik 79.81 m, który to rezultat,  zapewnił mu, trzeci z rzędu, złoty medal na mistrzostwach świata!

Reklama

Brązowy Nowicki

Drugim z naszych reprezentantów, startującym w tych zawodach był Wojciech Nowicki. On również pokazał się z dobrej strony, w trzeciej próbie cisnął on młot na odległość 78.03 m, co pozwoliło mu objąć pozycję lidera. Zastąpił go na niej dopiero Fajdek, a w ostatniej serii naszego reprezentanta przegonił jeszcze Valery Pronkin, przez co drugi z naszych reprezentantów zakończył zawody na trzecim miejscu.

Polska światową potęga!

Na koniec warto jeszcze raz podkreślić absolutną dominację jaką osiągnęli polscy młociarze w swojej dyscyplinie, 2 złota i 2 brązy w 2 konkursach na mistrzostwach świata  mówią nam jasno: Jesteśmy obecnie największą  na świecie potęgą w Rzucie Młotem!

Reklama