Strona główna KOLBUSZOWA 47-latek z 2 promilami alkoholu groził sąsiadowi pistoletem hukowym

47-latek z 2 promilami alkoholu groził sąsiadowi pistoletem hukowym

0

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego, który trzymając w ręku pistolet, groził pozbawieniem życia swojemu 33-letniemu sąsiadowi.


W środę około godz. 17, do dyżurnego kolbuszowskiej jednostki zadzwonił 33-latek, który zgłosił, że mieszkający w tym samym budynku mężczyzna, trzymając w ręce przedmiot przypominający broń, groził mu pozbawieniem życia. Z przekazanych przez niego informacji wynikało, że tego samego dnia rano pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki. Kiedy 33-latek wrócił z pracy do domu, sąsiad zaczął mu grozić, celując w niego pistoletem. Zgłaszający, bojąc się o swoje życie, zamknął się w mieszkaniu i powiadomił Policję.
Funkcjonariusze zatrzymali wskazanego mężczyznę oraz zabezpieczyli w jego mieszkaniu przedmiot przypominający pistolet. 47-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Zabezpieczony przez funkcjonariuszy przedmiot, okazał się pistoletem hukowym. Wczoraj, po wytrzeźwieniu, 47-latek usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.

Poprzedni artykułDwóch pijanych kierowców jeden Opel w Ropczycach
Następny artykułPieniądze dla firm dotkniętych przez pandemię
Izabela Pomykała Redaktor naczelna