Strona główna BRZOZÓW 18-latek nie dostosował prędkości i dachował

18-latek nie dostosował prędkości i dachował

0
Reklama

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj w Zmiennicy. 18-latek kierujący hondą, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Ranna została pasażerka hondy.

Wczorajsze opady deszczu spowodowały, że drogi naszego powiatu były miejscami bardzo śliskie, co wiązało się z trudnymi warunkami drogowymi. Wyruszając w podróż samochodem, kierowca powinien dostosować zarówno technikę jazdy ale przede wszystkim prędkość do panujących warunków drogowych, by zapewnić bezpieczeństwo sobie, pasażerom oraz innym uczestnikom ruchu drogowego.

Reklama

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj tuż po 14, w Zmiennicy, na drodze relacji Brzozów – Malinówka. 18-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego jadąc z Brzozowa, zjeżdżając z wzniesienia, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych na skutek czego, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i dachował.

Razem z 18-latkiem, hondą podróżowała 46-letnią pasażerkę. Kobieta została ranna i trafiła do szpitala. Obrażenia jakich doznała były poważne. Kierowca hondy był trzeźwy i nie odniósł poważnych obrażeń.

Na miejscu pracowali policjanci z ruchu drogowego oraz z wydziału kryminalnego, którzy wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Na czas ich pracy wprowadzony został ruch wahadłowy. Zebrany materiał zostanie przekazany do sądu, który zdecyduje o konsekwencjach jakie poniesie kierowca za spowodowanie wypadku drogowego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!