Strona główna BRZOZÓW Życie 93-latki było zagrożone. Pomoc nadeszła w porę

Życie 93-latki było zagrożone. Pomoc nadeszła w porę

0
Reklama

W piątek rano, do dyżurnego z Brzozowa wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 93-letniej mieszkanki Domaradza. Z przekazanych informacji wynikało, że seniorka, wcześnie rano, wyszła z domu nikomu nic nie mówiąc i poszła w nieznanym kierunku. Zaniepokojona rodzina, początkowo zaczęła jej szukać na własna rękę. Kiedy nigdzie jej nie było, o pomoc poprosili policjantów.

Sytuacja była poważna, ponieważ seniorka była osobą schorowaną i ubraną jedynie w lekki dres, a z domu musiała wyjść w samych pantoflach. Funkcjonariusze zapoznali się z rysopisem zaginionej i rozpoczęli jej poszukiwania.

Reklama

Do miejscowości Domaradz, zostali skierowani funkcjonariusze, którzy tego dnia byli w służbie. Teren, w którym zamieszkała 93-letnia kobieta, był górzysty i trudny do poruszania się przez osobę w tym wieku, dodatkowo mającą problemy ruchowe.

Po niespełna godzinie od zgłoszenia, jeden z funkcjonariuszy, odnalazł seniorkę. Kobieta przebywała wewnątrz niezamieszkałego i będącego w remoncie domu. Wyglądała na bardzo zagubioną i nie wiedziała, gdzie się znajduje.

Funkcjonariusze z brzozowskiej jednostki pomogli 93-latce. Okazało się, że seniorka oddaliła się od swojego domu o blisko 300 metrów. Na miejsce, policjanci wezwali karetkę pogotowia i po zbadaniu kobiety, trafiła pod opiekę najbliższych. Na szczęście nic jej się nie stało.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!