Strona główna KOLBUSZOWA Został oszukany podczas zakupu ekogroszku

Został oszukany podczas zakupu ekogroszku

0

Ponad 2 tys. złotych stracił mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który zamówił ekogroszek poprzez stronę internetową. Mężczyzna najpierw złożył zamówienie za pośrednictwem dostępnego na stronie formularza, a następnie dokonał płatności. Ponieważ towar nie przychodził, zaniepokojony zaczął szukać w sieci informacji na temat sprzedawcy. Kiedy zorientował się, że ma do czynienia z oszustem, powiadomił Policję.

Oszuści wykorzystują każdą sytuację, aby osiągnąć swój cel. Niepewna sytuacja na rynku opałowym jest również okazją wykorzystywaną przez przestępców. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę podczas internetowych transakcji związanych z zakupem opału.

W miniony piątek, do Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej zgłosił się mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który złożył zawiadomienie o oszustwie. Z relacji mężczyzny wynikało, że kilka dni wcześniej zamówił na stronie internetowej ekogroszek. Po otrzymaniu potwierdzenia zamówienia, dokonał wymaganej płatności za towar. Zamówiony opał miał przyjść kurierem. Po kilku dniach, kiedy pokrzywdzony nie otrzymał zamówionego towaru, jak również nie mógł nawiązać żadnego kontaktu ze sprzedającym, poszukał informacji na jego temat w internecie. Jak się okazało, znalazł wiele komentarzy świadczących o tym, że ma do czynienia z oszustem.

W wyniku transakcji, mężczyzna stracił ponad 2 tys. złotych. W sprawie prowadzone jest postępowanie.

Poprzedni artykułŚcieki w Wisłoce? Ochrona Środowiska sprawdza
Następny artykułNie zatrzymał się do kontroli. Miał prawie 1,5 promila
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj