Reklama

Przemyscy policjanci zatrzymali agresywnego lokatora. 34-latek uszkodził ściany i drzwi w zabytkowej kamienicy, powodując straty w wysokości 40 tysięcy złotych. Jak ustalono, groził też swoim sąsiadom pozbawieniem życia. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Gdy po raz kolejny wszczął awanturę, został zatrzymany, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące.

W piątek (4.01) około godz. 3 w nocy, dyżurny przemyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze i zniszczeniu mienia w jednej z kamienic w Przemyślu. Policjanci ustalili, że 34–letni lokator kamienicy uszkodził drzwi przejściowe prowadzące do dwóch mieszkań. Wybił w nich szybę oraz zniszczył ściany w korytarzu i drzwi, zamalowując je przy użyciu markerów. Według zgłaszających, awanturnik posługiwał się też młotkiem i nożem. Mężczyzna groził sąsiadom pozbawieniem życia.

Reklama

34-letni mieszkaniec Przemyśla został zatrzymany, był nietrzeźwy, miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wykonując czynności na miejscu, śledczy ustalili, że mężczyzna zniszczył drzwi i naniósł rysunki na ścianach budynku będącego zabytkiem. Straty z tytułu jego uszkodzenia wyniosły 40 tys. złotych. Podczas przeszukania w mieszkaniu zatrzymanego, policjanci ujawnili przedmioty, którymi dokonał zniszczeń w kamienicy. Zabezpieczyli młotek, nóż oraz markery.

Następnego dnia, sprawca został doprowadzony do prokuratury, gdzie na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut uszkodzenia budynku stanowiącego zabytek oraz zarzut kierowania gróźb karalnych. Po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny, zakaz zbliżania się i kontaktowania z sąsiadami oraz zakaz opuszczania kraju.

W niedzielę, agresywny mężczyzna ponownie wszczął awanturę w miejscu zamieszkania, grożąc swoim sąsiadom. 34-latek został zatrzymany.

Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztowania.

Za uszkodzenie mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Zniszczenie lub uszkodzenie zabytku o szczególnym znaczeniu dla kultury to przestępstwo, za które grozi surowa kara, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!