Strona główna PRZEMYŚL Zmieniał dane osobowe, by przekraczać granice

Zmieniał dane osobowe, by przekraczać granice

0
Reklama

18 marca funkcjonariusze z przejścia granicznego w Medyce kontrolowali 28-letniego obywatela Ukrainy. W trakcie odprawy okazało się, że mężczyzna dwukrotnie zmieniał imię i nazwisko w celu wprowadzenia w błąd co do uprawnień związanych z przekraczaniem granicy. Ukrainiec wiedział, że jest osobą niepożądaną na terenie Polski. Aby podróżować, zaplanował podstęp. Wnikliwa analiza umożliwiła jednak ujawnienie nielegalnego procederu i doprowadziła do ukarania obcokrajowca.

Cudzoziemiec przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Otrzymał także decyzję o zobowiązaniu do powrotu i 5-letni zakaz wjazdu do Polski i innych państw Schengen. Po zakończonych czynnościach wyjechał na Ukrainę.

Reklama

Od początku 2024 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 10 cudzoziemców, którzy zmienili swoje dane osobowe. Przekraczając granicę jako rzekomo inne osoby, chcieli zatuszować wcześniejsze problemy z prawem.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!