Strona główna #ZwiedzamyPodkarpacie Zima w Bieszczadach. Podano istotne komunikaty dla turystów

Zima w Bieszczadach. Podano istotne komunikaty dla turystów

0
Reklama

W Bieszczadzkim Parku Narodowym w najlepsze trwa zima. Zarządzający BPN podali istotne dla turystów komunikaty.

Czytamy na stronie Parku:

Reklama

Wybierając się na szlaki turystyczne pamiętajmy o kilku istotnych sprawach:

Zmieniły się zasady udostępnianiu terenu Bieszczadzkiego Parku Narodowego do zwiedzania. W okresie zimowym wstęp na teren szlaków oraz ścieżek przyrodniczych wymaga zakupu biletu wstęp. Bilet możemy zakupić drogą elektroniczną za pośrednictwem operatora płatności internetowych: bdpn.eparki.pl lub gotówką w kasach parkingów: na Przełęczy Wyżniańskiej, w Ustrzykach Górnych (wyjście w kierunku Połoniny Caryńskiej), w Wołosatem oraz w Brzegach Górnych,
parkingi wymienione powyżej są odśnieżane i obowiązuje na nich opłata parkingowa pobierana w gotówce zgodnie z obowiązującym cennikiem.


Bezpłatnie udostępnione są trzy toalety typu alpejskiego (Stare Sioło w Wetlinie, Przełęcz Wyżna przy punkcie kasowym, Przełęcz Bukowska) oraz sanitariaty na parkingu w miejscowości Wołosate (sanitariat czynny w godzinach pracy parkingu).


Wychodząc na szlak nie zabieramy ze sobą „jabłuszek”! Ze względu na bezpieczeństwo obowiązuje całkowity zakaz zjazdów. Rynna pozostawiona przez osobę zjeżdżającą na jabłuszku może przyczynić się do poważnego w skutkach wypadku.


PAMIĘTAJMY! na terenie Parku poruszamy się wyłącznie po oznakowanych szlakach turystycznych,
z myślą o bezpieczeństwie osób odwiedzających Park w okresie zimowym, w strefach połoninowych zamontowany został specjalny system oznakowania. Powyżej górnej granicy lasu spotkacie czerwone tyczki z tabliczkami. Tyczki wskazują przebieg szlaku oraz posiadają przypisany numer o znanej lokalizacji GPS. Koordynaty poszczególnych tyczek zostały udostępnione Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu.

W przypadku utraty orientacji w terenie (np. z powodu gęstej mgły) należy zadzwonić pod nr ratunkowy GOPR 601 100 300 podając nr tabliczki, przy której się znajdujecie. Dlatego prosimy, aby nie dokonywać żadnych zmian w wykonanym oznakowaniu, gdyż od jego trwałości zależeć może ludzkie życie!


Schron „Chatka Puchatka” pozostaje niedostępny. Prosimy o cierpliwość, w chwili obecnej trwają tam prace i wstęp na teren budowy jest zabroniony.

Reklama
Poprzedni artykułPrzebudują zielony rynek w Mielcu
Następny artykułBieszczadzka Kolejka Leśna rozpoczęła zimowe kursy [FOTO, VIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj