Strona główna MIELEC Przebudują zielony rynek w Mielcu

Przebudują zielony rynek w Mielcu

0
Reklama

W wydziale Inwestycji Urzędu Miejskiego przygotowywane jest postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowej zagospodarowania terenu tzw. zielonego rynku przy ulicy Sandomierskiej w Mielcu.

Rozmowy w tej sprawie odbyły się z radami osiedli Kilińskiego i Kościuszki, w spotkaniu uczestniczył również zastępca Prezydenta Miasta Mielca Paweł Pazdan.
Dokumentacja projektowa ma powstać w oparciu o zwycięską koncepcję projektową (z pewnymi niezbędnymi modyfikacjami) zespołu studentów architektury z Politechniki Śląskiej.

Reklama

Zaproponowana koncepcja przewiduje harmonijne połączenie nowego zielonego rynku z istniejącym rynkiem miejskim m.in. przez odpowiednie zaprojektowanie nawierzchni placu targowego wraz z ciągami komunikacyjnymi, parkingami, drzewami i zielenią oraz z elementami małej architektury.

Stanowiska sprzedażowe zlokalizowane mają być w zadaszonej hali targowej w kształcie litery L, opartej na słupach konstrukcyjnych, z wypełnieniem w niektórych miejscach w postaci ścianek z lameli. Zadaszenie obejmie także miejsca parkingowe będące jednocześnie częścią magazynową dla sprzedawców, co umożliwi im podawanie towaru bezpośrednio z bagażników samochodów.

Autorzy koncepcji zakładają wykonanie na konstrukcji hali tzw. zielonego dachu z roślinnością mającą niskie wymagania wegetacyjne (np. trawy i zioła), a na ścianie sąsiadującego z nowym zielonym rynkiem proponują wykonanie murala z mapą Mielca. W projekcie ma być także uwzględnione powstanie miejskiej toalety.

Reklama
Poprzedni artykułW Mielcu pojawił się koszmarny klaun. Zaprasza do gry… [VIDEO]
Następny artykułZima w Bieszczadach. Podano istotne komunikaty dla turystów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj