Strona główna BIESZCZADY Zima w Bieszczadach: komunikat BPN o stanie szlaków

Zima w Bieszczadach: komunikat BPN o stanie szlaków

0
Bieszczadzki Park Narodowy
Reklama

Na stronie Bieszczadzkiego Parku Narodowego pojawił się komunikat (na dzień 21.01.) dotyczący stanu szlaków górskich:

Szlaki na terenie Parku w większości są drożne, odcinek z Ustrzyk Górnych (Szerokim Wierchem) w kierunku Bukowego Berda jest słabo przetarty, w związku z tym apelujemy o ostrożność. Słabo przetarte szlaki mogą występować również na odcinkach: Wetlina – Jawornik,  Jawornik – Rabia Skała – Kremenaros. Pokrywa śnieżna oscyluje w granicach od 20 do 120 cm, w miejscach akumulacji może to być 200 cm i więcej.

Reklama

W takich warunkach dobrze sprawdzają się rakiety śnieżne lub narty skiturowe. Na niektórych odcinkach występują oblodzenia szlaków, dodatkowo powodowane przez osoby zjeżdżające na tzw. jabłuszkach. Jeszcze raz apelujemy o niezjeżdżanie w ten sposób po szlaku. W chwili obecnej wieje bardzo silny wiatr, w porywach do 70 i więcej km/h. Widoczność jest bardzo ograniczona. Z uwagi na świeży opad oraz silny wiatr szlaki na wyższych odcinkach mogą myć zawiane i słabo widoczne.  Przypominamy o zakazie poruszania się w nocy po terenie Parku. W parku narodowym, doba jest podzielona, w ciągu dnia użytkujemy przestrzeń my, ludzie, a noc pozostawiamy zwierzętom.
Osoby planujące wyjście na szlaki prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym. Przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody i stopień zagrożenia lawinowego podawany na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR.  

Reklama
Poprzedni artykułTo będzie mroźna noc. Lokalnie mróz do -20’C
Następny artykułZaginęła 17-letnia Agnieszka z Zawady. Ruszyły poszukiwania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj