Strona główna LEŻAJSK Zgłosił, że go pobito. Odpowie za fałszywe zgłoszenie

Zgłosił, że go pobito. Odpowie za fałszywe zgłoszenie

0
Reklama

Za bezpodstawne wezwanie policjantów odpowie 38-letni mieszkaniec Leżajska. Mężczyzna wezwał funkcjonariuszy, gdyż jak twierdził, został pobity. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce okazało się, że taka sytuacja nie miała miejsca. Za wywołanie niepotrzebnej interwencji Policji grozi mu wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności lub aresztu.

Dzisiaj, kilka minut przed godziną 1 w nocy, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku otrzymał zgłoszenie od 38-letniego mieszkańca Leżajska, że nieopodal stadionu miejskiego w Leżajsku został pobity. Po przekazaniu tej informacji mężczyzna rozłączył się. Zaraz po tym zadzwonił ponownie podając swój numer telefonu i swoją dokładną lokalizację.

Reklama

Skierowani na miejsce funkcjonariusze napotkali 38-latka. Jak się okazało, mężczyzna był pod znacznym działaniem alkoholu i nie posiadał żadnych obrażeń. Dodatkowo nie był w stanie podać żadnych szczegółów dotyczących rzekomego pobicia. W dalszej rozmowie z policjantami przyznał, że do żadnego pobicia nie doszło, a on sam miał nadzieję, że dzięki pomocy mundurowych uda mu się szybciej dotrzeć do jednego ze sklepów monopolowych, znajdujących się na terenie miasta. Zamiast tego mężczyzna został doprowadzony do wytrzeźwienia i przekazany pod opiekę swojemu ojcu.

Za wywołanie niepotrzebnej interwencji Policji mężczyzna odpowie przed sądem. Za popełnione wykroczenie grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności lub aresztu.

Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku przypomina: niepotrzebne angażowanie Policji, czy innych służb ratunkowych jest poważnym wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy uniemożliwiamy połączenie osobie, która realnie potrzebuje pomocy.

Poprzedni artykułOgłoszono nowy przetarg na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki
Następny artykułChciał zainwestować na giełdzie, stracił sporo pieniędzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!