Strona główna BRZOZÓW Zatrzymano sprawcę kradzieży. Grozi mu 5 lat

Zatrzymano sprawcę kradzieży. Grozi mu 5 lat

0
Reklama

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Rzeszowa, który w jednym ze sklepów w powiecie brzozowskim, ukradł artykuły spożywcze oraz zdrapki totalizatora sportowego. 36-latek, chciał wybrać wygrane w zdrapkach pieniądze m.in. w Ustrzykach Dolnych i na terenie Rzeszowa. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty.

Pod koniec października ubiegłego roku, dyżurny z Brzozowa otrzymał zgłoszenie o kradzieży, do jakiej doszło w jednym ze sklepów w Starej Wsi. Policjanci, którzy interweniowali na miejscu ustalili, że do sklepu przyszedł mężczyzna, który zabrał artykuły spożywcze oraz zdrapki totalizatora sportowego i uciekł. Wartość powstałych strat została oszacowana na ponad 1500 złotych.

Reklama

Funkcjonariusze przeglądnęli nagranie ze sklepowego monitoringu i na jego podstawie ustalili rysopis sprawcy. W toku prowadzonych czynności, policjanci zabezpieczyli nie tylko sklepowy monitoring, ale także z tych miejsc, w których mógł być uchwycony wizerunek złodzieja. Przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego oraz przesłuchiwali świadków. 

Kryminalni, którzy pracowali nad tą sprawą, gromadzili materiał dowodowy, który mógłby przyczynić się do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży. Ich praca przyniosła efekty. Początkiem tego tygodnia, policjanci zatrzymali mężczyznę mogącego mieć związek z tym zdarzeniem. To 36-letni mieszkaniec Rzeszowa. 

Okazało się, że mężczyzna próbował wybrać wygrane w zdrapkach pieniądze, w kilku punktach na terenie Podkarpacia m.in. w Ustrzykach Dolnych i na terenie Rzeszowa. Swojego celu nie osiągnął, ponieważ skradzione zdrapki były już zablokowane przez totalizator sportowy.

We wtorek, 36-letni mieszkaniec Rzeszowa został doprowadzony do brzozowskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Poprzedni artykułWybrano najkorzystniejszą ofertę na realizację S19 Jawornik – Lutcza
Następny artykułZderzenie dwóch osobówek. Trzy osoby ranne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!