Strona główna KOLBUSZOWA XV Regionalne Zawody Drwali już w najbliższy piątek w Kolbuszowej

XV Regionalne Zawody Drwali już w najbliższy piątek w Kolbuszowej

0
Reklama

W piątek 27 sierpnia 2021 r. przy Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej odbędą się „XV Regionalne Zawody Drwali – warsztaty z bezpieczeństwa i wydajnych metod pracy przy pozyskaniu drewna oraz prezentacja różnych technik ścinki”. Będzie to kolejna okazja do pokazania kunsztu zawodu drwala i rywalizacji pomiędzy najlepszymi drwalami Podkarpacia.

Zawody organizowane na terenie Nadleśnictwa Kolbuszowa będzie można oglądać przy Muzeum Kultury Ludowej (skansen) w Kolbuszowej, przy ul. Wolskiej 26 w ramach Lasowiackiego Tygodnia Kultury. Przyjadą pilarze z całego Podkarpacia, zostali oni wyłonieni jako najlepsi w swoich nadleśnictwach.  

Reklama

Wspólna rywalizacja zostanie przeprowadzona na podstawie obowiązujących przepisów i instrukcji BHP w leśnictwie pod nadzorem Państwowej Inspekcji Pracy. Nadrzędnym celem zawodów jest przypomnienie, utrwalenie oraz promowanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w ciężkim i niebezpiecznym zawodzie drwala. Zawody będą również doskonałą  okazją do spotkania się współpracujących firm i do wymiany doświadczeń. Ważnym aspektem zabawy jest integracja ludzi pracujących na rzecz podkarpackich lasów.

Organizatorami imprezy są: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie i Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Krośnie. Mile widziani będą wszyscy zainteresowani obserwowaniem i kibicowaniem zawodnikom. Wiele firm związanych z branżą leśną zaprezentuje podczas zawodów swoje oferty, co ma szansę zachęcić do udziału szerokie grono publiczności. Wydarzenie zaplanowano tak, aby każdy znalazł na nim coś dla siebie. Kierowane jest do mieszkańców naszego starszych i młodszych mieszkańców regionu, zachęcając do wizyty w skansenie.

Szczegółowy plan zawodów obejmuje:

800 – Rejestrację i odprawę zawodników;

830 – Wystąpienie i przypomnienie zagrożeń przez przedstawiciela

        Państwowej Inspekcji Pracy;

 900 – Przejazd na miejsce I konkurencji;

1000 – Konkurencje II-V w MKL w Kolbuszowej (w części bez biletów);

1500– Podsumowanie i rozdanie nagród.

Poprzedni artykułNieudana próba przemytu sztucznej biżuterii w Medyce
Następny artykułRusza EtnoLas Festiwal Kultury Lasowiackiej. Potrwa do 29 sierpnia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!