Strona główna DĘBICA Wkrótce ruszy budowa nowej trybuny na stadionie Wisłoki Dębica

Wkrótce ruszy budowa nowej trybuny na stadionie Wisłoki Dębica

0
Źr. Urząd Miasta Dębica
Reklama

Jak na swojej stronie internetowej informuje Urząd Miejski w Dębicy, wspólnie z władzami PZPNu przygotowana jest koncepcja dostosowania stadionu Wisłoki do wymogów licencyjnych 2 ligi. Wykonawca przedstawił wstępną wizualizację trybuny.

Do tej pory Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe HAND-BUD, które jest wykonawcą inwestycji, dokonało rozbiórki starej trybuny przy ul. Parkowej. Wkrótce rozpocznie się przygotowanie fundamentów pod nowy budynek. W pierwszym etapie powstanie trybuna wraz z zapleczem i infrastrukturą towarzyszącą w stanie surowym. Zaplanowano także maszty oświetleniowe, parkingi dla samochodów i autokarów oraz przyłącza do mediów. W ramach inwestycji wybudowany zostanie też zbiornik retencyjny, który będzie podpięty do miejskiej kanalizacji deszczowej. Stadion w stanie surowym ma być gotowy do końca 2023 roku.

Reklama

Prace kosztować będą blisko 6 mln złotych. 4,5 mln złotych to środki pochodzące z Polskiego Ładu, a pozostałe 1,5 mln zł to środki zabezpieczone w budżecie miasta.

Z nadzieją na powstanie trybuny w swym rodzinnym mieście patrzy znany komentator Mateusz Borek. Na twitterze zapewnił, że o ile obiekt powstanie, to zorganizuje mecz charytatywny z udziałem byłych reprezentantów Polski.

Poprzedni artykułGmina Boguchwała świętuje 50-lecie. Zaśpiewa Mesajah i Cleo
Następny artykułRekonstrukcja pacyfikacji Żołyni. 80 rocznica bolesnych wydarzeń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!