Strona główna WIADOMOŚCI Wiemy na co pójdą pieniądze z budżetu województwa w 2022 roku

Wiemy na co pójdą pieniądze z budżetu województwa w 2022 roku

0
Reklama

W budżecie na 2022 rok plan dochodów województwa ustalony został w wysokości 1,4 mld złotych. Wydatki województwa w 2022 roku mają z kolei pochłonąć nieco ponad 1 mld 560 mln złotych. Wydatki bieżące wyniosą 768,7 mln zł, co stanowi 49,3% wydatków ogółem. Natomiast wydatki majątkowe tzw. inwestycyjne zaplanowano w kwocie 791,4 mln zł, co stanowi 50,7% wydatków ogółem.

Wśród inwestycji drogowych, które realizowane będą w 2022 roku są rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 878 Stobierna – Rzeszów – Dylągówka, na odcinku od ul. Lubelskiej w Rzeszowie do skrzyżowania z drogą wojewódzką 869 Droga 19 – Droga 9, w Jasionce za ponad 68 mln zł, przebudowa DW  895 na odcinku Solina – Myczków i DW 894 na odcinku Hoczew – Polańczyk o wartości ponad 50 mln zł oraz rozbudowa drogi wojewódzkiej 872 na odcinku od skrzyżowania z DK 9 w Nowej Dębie do skrzyżowania z DK 77 w Nisku za ponad 46 mln zł.

Reklama

Na inwestycje kolejowe pójdzie prawie 80 mln złotych a kultura zostanie wsparta kwotą 16,8 mln zł, wśród których 6,2 mln złotych to środki na utworzenie Podkarpackiego Centrum Nauki, a 1,3 mln złotych zainwestowanych zostanie w Podziemną Trasę Turystyczną w Przemyślu.

Ponad 80 mln złotych zostanie z budżetu województwa przeznaczonych na ochronę zdrowia.

Wśród inwestycji są między innymi modernizacja Oddziału Neurologii wraz z zakupem sprzętu i aparatury medycznej w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu o wartości 11 mln zł, zakup robota chirurgicznego dla Podkarpackiego Centrum Chirurgii Robotycznej za 10 mln zł oraz przebudowa pomieszczeń Kliniki Ginekologii i Położnictwa w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie za 9 mln zł oraz modernizacja kliniki ortopedii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie za 8,7 mln zł.

W budżecie województwa zapisane zostały także 25 mln złotych na dotacje dla innych samorządów z terenu województwa podkarpackiego oraz dotacje na zadania z zakresu bezpieczeństwa publicznego, tj. dotacje na inwestycje Policji, Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i  Państwowej Straży Pożarnej w kwocie 1,1 mln zł.

W budżecie znalazły się także dotacje do zadań, które zostaną szczegółowo określone przez Zarząd Województwa w trakcie roku budżetowego 2022. Środki na ten cel zaplanowano w ramach rezerw celowych na zadania inwestycyjne w kwocie 56,7 mln zł. Rezerwy te będą uruchamiane przez Zarząd Województwa w trakcie roku budżetowego w ramach pojawiających się potrzeb.

źr. podkarpackie.pl

Reklama
Poprzedni artykułRzeszów wybuduje centrum opieki dla osób niepełnosprawnych
Następny artykułSą zarzuty dla 45-latka, który podpalił samochód policjanta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj