Strona główna RZESZÓW Rzeszów wybuduje centrum opieki dla osób niepełnosprawnych

Rzeszów wybuduje centrum opieki dla osób niepełnosprawnych

0
Reklama

Na około 7 milionów złotych szacuje się koszt budowy Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego przy ul. Sucharskiego. Powstanie na działce przy Domu Pomocy Społecznej.

W poniedziałek prezydent Konrad Fijołek podpisał w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim umowę na dofinansowanie tego zadania. Dzięki temu 3 mln zł miasto otrzyma na ten cel z funduszy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Reklama

– Bardzo się cieszę , że Rzeszów dołącza do grona samorządów, które będą mogły dzięki temu programowi poprawić jakość opieki nad osobami niepełnosprawnymi. W ogóle poziom opieki nad osobami z niepełnosprawnościami to tak naprawdę wymiar naszego poziomu cywilizacyjnego jako całego społeczeństw. Zatem bardzo ważne jest to, abyśmy korzystali z tych nowoczesnych narzędzi, które usprawniają tę opiekę. Takie ośrodki kiedyś oglądaliśmy na zachodzie Europy, a dzisiaj wkraczają do naszych samorządów. Nasz ośrodek będzie fantastycznym miejscem, zupełnie nowa jakość opieki. Z wielką przyjemnością ruszamy do realizacji tego projektu – powiedział prezydent Konrad Fijołek podpisując umowę na dofinansowanie zadania.

Jak informuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie, budynek ma być gotowy w 2023 roku. Koszt inwestycji jest szacowany na około 7 mln zł.

– Będzie tu 16 miejsc dla uczestników dziennych oraz cztery działające całodobowo. Placówka ma świadczyć pomoc osobom niepełnosprawnym oraz seniorom – mówi Irena Marszałek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Rzeszowa zlecił już zaprojektowanie budynku. Budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku.

źr. UM Rzeszów

Reklama
Poprzedni artykułJaki prezent na Mikołaja dla dziecka i nastolatka? [TOP 10 propozycji]
Następny artykułWiemy na co pójdą pieniądze z budżetu województwa w 2022 roku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj