Strona główna PRZEMYŚL Wielki Odpust w Kalwarii Pacławskiej

Wielki Odpust w Kalwarii Pacławskiej [FOTO, VIDEO]

0
Reklama

Tłumy wiernych uczestniczyły w Wielkim Odpuście w Kalwarii Pacławskiej. O godz. 12 odprawiona została Suma odpustowa, której przewodniczył były prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kardynał Robert Sarah.

Dzisiejsze uroczystości rozpoczęły się o godz. 6:00 godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP. Następnie nastąpiło przeniesienie figury Matki Bożej Wniebowziętej z kaplicy św. Rafała do Bazyliki.

O godzinie 12:00 odprawiona została suma odpustowa na galerii z procesją eucharystyczną na zakończenie nabożeństw odpustowych. Przewodniczył jej kard. Robert Sarah, były prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, przy udziale Wikariusza Zakonu Franciszkanów O. Jana Maciejowskiego oraz  Prowincjała Krakowskiej Prowincji Franciszkanów O. Mariana Gołąb.

Reklama

O godz. 20.30 odpust zakończył  Różaniec i Apel Maryjny w Bazylice.

Podczas Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego w kaplicy św. Rafała zostały wystawione na widok publiczny koszule, w których oddali życie za wiarę pierwsi polscy błogosławieni misjonarze-męczennicy: Zbigniew Strzałkowski i Michał Tomaszek.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!