Strona główna WIADOMOŚCI Stanisław Kruczek nie należy już do Porozumienia Jarosława Gowina!

Stanisław Kruczek nie należy już do Porozumienia Jarosława Gowina!

0
Reklama

Stanisław Kruczek, członek zarządu województwa podkarpackiego zrezygnował z członkostwa w Porozumieniu Jarosława Gowina. Czy to próba ratowania „stołka” w zarządzie województwa? Sam Kruczek nie ujawnia szczegółów swojej decyzji.

Przypomnijmy, że Stanisław Kruczek w ostatnich dniach był na wylocie z zarządu województwa podkarpackiego, a jego przyszłość była niepewna tuż po tym jak Jarosław Gowin został zdymisjonowany z funkcji wicepremiera i ministra rozwoju przez premiera Mateusza Morawieckiego. Jak mówił Stanisław Kruczek, po wyrzuceniu z rządu Gowina, formalnie przestała obowiązywać koalicja w samorządzie wojewódzkim, gdzie PiS tworzył ją z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobro i Porozumieniem Jarosława Gowina. W związku z tym w sejmiku podkarpackim miał powstać nowy klub Porozumienia i miała być w nim trójka radnych: Stanisław Kruczek, Dorota Łukaszyk i Stefan Bieszczad.

Reklama

Tymczasem w niedzielę w nocy Kruczek opublikował oświadczenie, w którym informuje o rezygnacji z członkostwa w Porozumieniu Jarosława Gowina. – 14 sierpnia 2021 roku podjąłem decyzję o rezygnacji z członkostwa i wszystkich funkcji w Partii Porozumienie Jarosława Gowina. Jako pierwszy o tej decyzji dowiedział się Pan Premier Jarosław Gowin, któremu przedstawiłem powody tej decyzji. Od 14 sierpnia 2021 roku jestem osobą bezpartyjną – czytamy na Facebooku Stanisława Kruczka. Co spowodowało tę zmianę decyzji? Czy to próba ratowania „stołka” w zarządzie województwa? Kulisy sprawy poznamy dopiero za 2 tygodnie, ponieważ polityk… wybrał się na wakacje.

Źródło: Facebook / Stanisław Kruczek

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!