Strona główna KOLBUSZOWA W zabudowanym pędziła 125 km/h

W zabudowanym pędziła 125 km/h

0
Reklama

Kolbuszowscy policjanci konsekwentnie reagują na kierujących, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, narażając zdrowie i życie, nie tylko własne, ale i innych. Niestety jak pokazują policyjne statystyki na drogach nadal pojawiają się kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące przepisy.

Wczoraj około godz. 10.30, kolbuszowscy policjanci z referatu ruchu drogowego pracowali w Majdanie Królewskim. Policjanci z użyciem miernika prędkości sprawdzali, czy kierowcy stosują się do obowiązujących ograniczeń m.in. na ulicy Raniżowskiej. Funkcjonariusze zmierzyli prędkość, z jaką poruszała się kierująca skodą. Miernik wskazał 125 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie przepisy pozwalają na jazdę z prędkością 50 km/h.

Kierująca skodą, 35-letnia mieszkanka powiatu kolbuszowskiego została zatrzymana do kontroli drogowej. Za popełnione wykroczenie, jakim jest przekroczenie prędkości o 75 km/h, kobieta została ukarana mandatem w wysokości 2500 zł oraz 15 puntami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierująca utraciła również prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Przestrzeganie przepisów i dostosowanie prędkości do warunków na drodze może uratować życie i zdrowie nie tylko kierowcy, ale i innych użytkowników dróg.

Reklama
Poprzedni artykułDwóch poszukiwanych Ukraińców zatrzymanych
Następny artykuł„Przygoda z Tatą” w Leżajsku. Gra miejska z okazji Dnia Ojca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!