Strona główna LEŻAJSK „Przygoda z Tatą” w Leżajsku. Gra miejska z okazji Dnia Ojca

„Przygoda z Tatą” w Leżajsku. Gra miejska z okazji Dnia Ojca

0
Reklama

Ponad 200 osób wzięło udział w grze miejskiej „Przygoda z tatą”, która odbyła się w Leżajsku. To wyjątkowe wydarzenie było połączone ze świętowaniem Dnia Ojca, a jego celem było wzmacnianie więzi rodzinnych, promowanie zaangażowanego ojcostwa i aktywnego spędzania czasu ojców z dziećmi.

Projekt był realizowany w ramach programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Ojcostwo – Przygoda życia”, który jest jednym z elementów długofalowej polityki prorodzinnej. W naszym województwie gra została przygotowana przez Stowarzyszenie „Zrzeszenie Pasjonatów Kultury Gminy Leżajsk”, któremu Wojewoda Podkarpacki powierzył realizację zadania.

Reklama

Gra rozpoczęła się w samo południe na leżajskim Rynku, skąd wystartowało 88 drużyn złożonych z kapitanów – ojców i dzieci. Swoim zasięgiem inicjatywa obejmowała ciekawe i znane miejsca w mieście, tj. okolice Grobu Cadyka Elimelecha, Rynek, Ratusz, Muzeum Ziemi Leżajskiej, dworzec kolejowy, Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku.

W otwarciu wydarzenia wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która życzyła uczestnikom wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

– Bardzo się cieszę, że podkarpackie drużyny  tak licznie zgłosiły się do udziału w grze, która jest ciekawą przygodą i doskonałą okazją do radosnego spędzenia czasu – mówiła wojewoda.

Miejscem docelowym wszystkich drużyn były ogrody klasztorne przy Franciszkańskim Ośrodku Kultury w Leżajsku, gdzie od godz. 15.00, na dużej plenerowej scenie rozpoczął się piknik rodzinny z elementami koncertu. Nagrody zwycięskim drużynom wręczył II wicewojewoda podkarpacki Radosław Wiatr.

W programie pikniku znalazły się występy artystyczne, liczne stoiska edukacyjne, darmowe zjeżdżalnie, malowanie twarzy oraz animacje. Swoje specjały nieodpłatnie serwowały koła gospodyń wiejskich z terenu gminy Leżajsk.

Źr. rzeszow.uw.gov.pl/

Poprzedni artykułW zabudowanym pędziła 125 km/h
Następny artykułTrzech zawodników na dłużej w Asseco Resovii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!