Strona główna PRZEMYŚL Dwóch poszukiwanych Ukraińców zatrzymanych

Dwóch poszukiwanych Ukraińców zatrzymanych

0
Reklama

Funkcjonariusze SG z placówki w Medyce zatrzymali dwoje obywateli Ukrainy poszukiwanych przez wymiary sprawiedliwości Rumunii oraz Mołdawii. Decyzją sądu cudzoziemcy trafili do aresztu.

Do pierwszego zdarzenia doszło w miniony piątek (15 czerwca). Podczas kontroli podróżnych wjeżdżających do Polski przez przejście graniczne w Medyce funkcjonariusze SG ustalili, że 36-letni ob. Ukrainy jest poszukiwany przez rumuńskie służby. Tamtejsze władze wydały za nim czerwoną notę Interpolu oraz Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna jest podejrzany o przemyt papierosów na dużą skalę.

Kilkanaście godzin później, mundurowi z tej samej placówki kontrolujący pasażerów międzynarodowego pociągu z Ukrainy zatrzymali 47- letnią Ukrainkę. Władze Mołdawii wydały za kobietą czerwoną notę Interpolu. Jest podejrzana o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kradzież. Według tamtejszego prawa grozi jej do 15 lat pozbawienia wolności.  

Reklama

W obu przypadkach cudzoziemcy zostali  tymczasowo aresztowani. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali ponad 90 osób będących w zainteresowaniu polskich i zagranicznych służb.

Poprzedni artykułZięć usłyszał zarzut zabójstwa teściowej
Następny artykułW zabudowanym pędziła 125 km/h

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!