Strona główna RZESZÓW W Rzeszowie uczczono 74. rocznicę zakończenia II wojny światowej

W Rzeszowie uczczono 74. rocznicę zakończenia II wojny światowej

0
Reklama

Wczesnym popołudniem, pod pomnikiem Władysława Sikorskiego w Parku Jedności Polonii z Macierzą w Rzeszowie, odbył się uroczysty apel, którego celem było przypomnienie tego historycznego momentu oraz oddanie hołdu wszystkim poległym podczas wojny.
Po podniesieniu biało-czerwonej flagi na maszt i odśpiewaniu hymnu państwowego odczytano okolicznościowe listy od Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla  oraz Prezydenta Miasta Tadeusza Ferenca, który przypominał w liście postać wybitnego dowódcy i męża stanu Władysława Sikorskiego a którego imię nosi miejsce odbywania uroczystości. Wspomniał, iż patriotyczną powinnością obecnie żyjących jest pamięć o zasługach tych wielkich, którzy przyczynili się do obrony naszego kraju, a którym nie było dane dożyć końca wojny.
Po okolicznościowych przemówieniach odczytano Apel Pamięci, oddano salwę honorową oraz złożono kwiaty i wieńce pod pomnikiem generała Sikorskiego. W uroczystości udział wzięła Kampania Honorowa 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, przedstawiciele samorządów, zaproszeni goście, szkoły i mieszkańcy miasta.
 
 
 
 

Reklama