Strona główna KROSNO Nowa Wieś: Policja bada przyczyny wczorajszego wypadku

Nowa Wieś: Policja bada przyczyny wczorajszego wypadku

0
Reklama

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło wczoraj na krajowej 19, między Lipowicą a Nową Wsią. W zderzeniu dwóch samochodów ciężarowych i osobówki sześć osób trafiło do szpitala. Z uwagi na uszkodzoną nawierzchnię jezdni, ruch na tym odcinku drogi odbywał się wahadłowo.


Do wypadku doszło wczoraj, około godz. 14, na drodze krajowej nr 19, między Lipowicą a Nową Wsią. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący cysterną zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym gwałtownie skręcił w lewo, doprowadzając do przewrócenia się pojazdu. W przewróconą cysternę uderzyła ciężarowa scania oraz samochód osobowy marki Volvo. Pojazdy stanęły w ogniu.
W wypadku poszkodowanych zostało 6 osób. Najciężej ranny został 53-letni kierowca cysterny oraz kierujący osobowym volvo. Mężczyźni zostali przetransportowani śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do specjalistycznego szpitala. Pozostałe cztery osoby zostały przewiezione do szpitala w Krośnie. Uczestnicy byli trzeźwi.
Przez kilkanaście godzin ruch na drodze krajowej nr 19 był zablokowany. Policjanci zorganizowali objazdy. Przez całą noc trwały prace przy przepompowywaniu ładunku cysterny i usuwaniu pojazdów. W tej chwili nie ma już utrudnień na tym odcinku drogi.
Prowadzone postępowanie pozwoli wyjaśnić szczegółowe okoliczności tego wypadku.
 

Reklama