Strona główna PRZEMYŚL W Przemyślu zamykają część magazynów. Apel prezydenta Przemyśla

W Przemyślu zamykają część magazynów. Apel prezydenta Przemyśla

0
Reklama

Jednym z powodów zamknięcia magazynów przyjmujących dary dla uchodźców jest brak zapoznania się z komunikatami, które są wielokrotnie publikowane.

Jak informuje prezydent Przemyśla Wojciech Bakun są dwa powody zamknięcia magazynów, pierwszym z nich to masowe przysyłanie odzieży używanej, która w większości nie jest potrzebna, natomiast zajmuje w tej chwili 1/3 magazynu. Drugim powodem jest konieczność awaryjnego uruchomienia części hali magazynowej jako miejsc noclegowych.

Reklama

W związku z tym prezydent zaapelował o nie wysyłanie odzieży, ponieważ nie będą one przyjmowane, natomiast transporty zawierające odzież będą odsyłane.

– W chwili obecnej prosimy! Przytrzymajcie transporty mające dostarczyć do nas pomoc na kilka dni! Musimy uruchomić nasze kanały dystrybucji na Ukrainę oraz uporządkować magazyny z odzieży używanej! – dodaje prezydent Bakun.

Jak donoszą nasi czytelnicy oraz osoby pomagające przy sortowaniu na magazynach, problemem jest częściowo zabrudzona oraz mocno zniszczona odzież, w niektórych paczkach z odzieżą można znaleźć resztki jedzenia. Pojawiły się też przypadki przeterminowanych lekarstw.

Apelujemy o rozsądne przekazywanie darów dla uchodźców, przede wszystkim sprawdzanie dat ważności wśród przekazywanych darów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!