Strona główna PRZEMYŚL W Przemyślu zamykają część magazynów. Apel prezydenta Przemyśla

W Przemyślu zamykają część magazynów. Apel prezydenta Przemyśla

0
Reklama

Jednym z powodów zamknięcia magazynów przyjmujących dary dla uchodźców jest brak zapoznania się z komunikatami, które są wielokrotnie publikowane.

Jak informuje prezydent Przemyśla Wojciech Bakun są dwa powody zamknięcia magazynów, pierwszym z nich to masowe przysyłanie odzieży używanej, która w większości nie jest potrzebna, natomiast zajmuje w tej chwili 1/3 magazynu. Drugim powodem jest konieczność awaryjnego uruchomienia części hali magazynowej jako miejsc noclegowych.

Reklama

W związku z tym prezydent zaapelował o nie wysyłanie odzieży, ponieważ nie będą one przyjmowane, natomiast transporty zawierające odzież będą odsyłane.

– W chwili obecnej prosimy! Przytrzymajcie transporty mające dostarczyć do nas pomoc na kilka dni! Musimy uruchomić nasze kanały dystrybucji na Ukrainę oraz uporządkować magazyny z odzieży używanej! – dodaje prezydent Bakun.

Jak donoszą nasi czytelnicy oraz osoby pomagające przy sortowaniu na magazynach, problemem jest częściowo zabrudzona oraz mocno zniszczona odzież, w niektórych paczkach z odzieżą można znaleźć resztki jedzenia. Pojawiły się też przypadki przeterminowanych lekarstw.

Apelujemy o rozsądne przekazywanie darów dla uchodźców, przede wszystkim sprawdzanie dat ważności wśród przekazywanych darów.

Reklama
Poprzedni artykułKongresmeni ze Stanów Zjednoczonych z wizytą na Podkarpaciu
Następny artykułMorderstwo w centrum miasta. Policja szuka nożownika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj