Strona główna PRZEMYŚL W Przemyślu powstały kolejne murale odnoszące się do historii miasta

W Przemyślu powstały kolejne murale odnoszące się do historii miasta

0
Reklama

Murale, czyli malowidła zdobiące ściany budynków, wkraczają coraz mocniej w pejzaż polskich miast. Przemyśl również może się pochwalić rosnącą kolekcją. W ostatnich dniach przybyły w Przemyślu dwa nowe murale, ściśle nawiązujące do historii miasta. Oba znajdują się na kamienicy przy ul. Serbańskiej 7, czyli siedzibie Muzeum Historii Miasta.

Najstarszy znany widok miasta Przemyśla przedstawia nasze miasto z przełomu XVI/XVII wieku i pochodzi z dzieła „Civitates Orbis Terrarum” Georga Brauna i Fransa Hogenberga, wydanego w latach 1617-1618 w Kolonii. To właśnie odtworzenie tego dzieła znalazło się na ścianie przy ul. Serbańskiej. Powstanie muralu było możliwe dzięki współpracy działacza społecznego Pawła Szynala, który zainteresował projektem sponsorów i Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej zajmującego się pomysłem od strony formalnej i użyczającego samej miejsce na powstanie muralu.

Reklama

Drugi projekt jest ściśle związany z trwającą wspólną inwestycją Miasta Przemyśl i Muzeum, czyli przebudową przemyskiej trasy podziemnej i jej aranżacją, która będzie przedstawiać Przemyśl z okresu tzw. „złotego wieku”. W patio Muzeum Historii Miasta zwiedzający zobaczą mapę dawnych szlaków handlowych pomiędzy Morzem Bałtyckim, a Morzem Czarnym.

źr. przemysl.pl

Reklama
Poprzedni artykułIdealne miejsce na relaks w mieście- Park przy Pałacyku Oborskich w Mielcu [FOTO]
Następny artykułJak aktywność fizyczna wpływa na koncentrację dziecka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj