Szósta ofiara koronawirusa w Polsce. Dziś zmarła młoda 27-letnia kobieta, która przebywała w szpitalu w Łańcucie. Jej stan był ciężki.

Jak poinformowała rzecznik wojewody podkarpackiego:

z przykrością potwierdzam zgon pacjentki, która przebywała w szpitalu w Łańcucie. Szczegóły znajdą Państwo w komunikacie szpitala, który niebawem szpital opublikuje na swojej stronie.

Potwierdzam także 18 przypadek zachorowania w naszym województwie. To starsza kobieta z powiatu tarnobrzeskiego, która jest hospitalizowana. 

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 5019 osób, a 4472  są poddane kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 48  osób. Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 827 testów.

AKTUALIZACJA!
Jak informuje stalowemiasto.pl nt. zmarłej 27-latki, kobieta niedawno rodziła w szpitalu w Nisku:

Po wykryciu u niej wirusa przewieziono ją do Łańcuta. Na co dzień była mieszkanką Gminy Janów Lubelski.

Pani Emilia urodziła niedawno dziecko w niżańskim szpitalu. Prawdopodobnie zaraziła się od matki, która leży w szpitalu w Lublinie, a która pracuje w sądzie w Janowie Lubelskim. Brat zmarłej jest zawodowym kierowcą. Kursuje między Polską a Włochami. Sam nie zachorował.

Według najnowszych informacji prawdopodobną przyczyną zgonu kobiety była sepsa.

koronawirus na podkarpaciu

Koronawirus na Podkarpaciu – najważniejsze informacje