Strona główna BIESZCZADY W Bieszczadach obowiązuje zagrożenie lawinowe

W Bieszczadach obowiązuje zagrożenie lawinowe

0
Reklama

W Bieszczadach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

W ciągu ostatniej doby wiał silny wiatr południowy. Niewielkie zagrożenie lawinowe występuje lokalnie w miejscach odłożenia i uformowania znacznych depozytów śniegu na stromych stokach zawietrznych, głównie o wystawach północnych, północno-wschodnich. Szczególne miejsca to obszary za przełamaniami terenu, przy grzbietowe oraz w formacjach wklęsłych (leje, jary). Pokrywa z zbudowana z dwóch głównych warstw. Dolna warstwa zbudowana z starego, zmrożonego śniegu wykazująca dużą stabilność. Na niej śnieg przewiany z poprzednich opadów. Całość na ogół dobrze związana. Nierównomierna pokrywa śniegu kształtuje się od 15 do 40 cm, w miejscach nawianych do 90 cm. Na większości obszaru pokrywa stabilizowana przez nieprzykrytą roślinność- czytamy na stronie GOPR Bieszczady.

Reklama

W dniu jutrzejszym prognozowany pochmurny dzień z temperaturami do -6 ˚C w wyższych partiach. Słaby wiatr północno-wschodni w porywach do 40 km/h.

Najtrudniejsza sytuacja dotyczy masywów Połonin Caryńskiej i Wetlińskiej oraz Tarnicy, Małej i Wielkiej Rawki oraz Szerokiego Wierchu.

Reklama
Poprzedni artykułNie ustąpił pierwszeństwa i potrącił rowerzystkę [foto]
Następny artykułPonad 4000 sprzedanych biletów na mecz Stali z Lechem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!