Strona główna WIADOMOŚCI Urząd skarbowy na Podkarpaciu wykrył „puste faktury” na ok. 17 mln zł

Urząd skarbowy na Podkarpaciu wykrył „puste faktury” na ok. 17 mln zł

0
Reklama

Pracownicy jednego z podkarpackich urzędów skarbowych wykryli w tym roku proceder wystawiania tzw. „pustych faktur” na kwotę ok. 17 mln zł – poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Furman.


Lokalizacja urzędu skarbowego, który wykrył ten proceder nie została podana ze względu na ochronę danych.

– Pracownicy tego urzędu wykryli 110 fikcyjnych faktur, które dokumentowały zakupy towarów. Kolejnych ponad 330 faktur potwierdzało sprzedaż towarów i usług, natomiast 142 faktury dokumentowały wewnątrzwspólnotową dostawę i nabycie towarów – zaznaczyła Furman.

Wystawione faktury dokumentujące fikcyjne czynności sprzedaży i zakupów opiewały w sumie na kwotę ponad 17 mln zł.

Reklama

Puste faktury wystawiały podmioty zajmujące się różnego rodzaju działalnością m.in.: hurtowym i detalicznym handlem odzieżą używaną, elementami mebli i artykułami motoryzacyjnymi.

Zdaniem Furman, w walce z „pustymi fakturami” pomoże wprowadzany stopniowo w Polsce Jednolity Plik Kontrolny (JPK). Przypomniała, że obowiązek ten objął już przedsiębiorców dużych, średnich i małych, a od 1 stycznia 2018 r. zostanie rozszerzony również na mikroprzedsiębiorców.

– Między innymi wprowadzenie JPK już wpłynęło w naszym województwie na większe wpływy z tytułu podatków. Na koniec trzeciego kwartału br. były one większe o ponad 13 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego i wyniosły ponad 4,3 mld zł – powiedziała.

źr. Gazeta Prawna

Reklama
Poprzedni artykułWspomóż budowę pomnika Żołnierzy Wyklętych- Niezłomnych w Mielcu
Następny artykułO Halloween słów kilka